STRONA GŁÓWNA

Robert Kostrzewa – ekspert badań poligraficznych – tel. 517-331-998

Wariograf Poznań i okolice

Studio Wariograf realizuje na obszarze całego kraju profesjonalne usługi w zakresie specjalistycznych badań detekcji nieszczerości. Oferuję pełną dyskrecję i najwyższą jakość certyfikowanego eksperta z zakresu badań poligraficznych. Chcesz mieć pewność, że zatrudniany przez ciebie pracownik jest godny zaufania? Czy twój partner jest wobec ciebie lojalny? Skorzystaj z badania poligraficznego, które badając reakcje ciała jest w stanie określić prawdomówność badanego.

O MNIE

Robert Kostrzewa

Prawnik, certyfikowany specjalista z zakresu badań poligraficznych (wariograficznych). Wieloletni funkcjonariusz śledczy służb specjalnych. Członek Polskiego Towarzystwa Badań Poligraficznych (PTBP), a także członek Komitetu Prawnego PTBP.

Badanie wariografem, ekspert badań poligraficznych, certyfikat Polskiego Towarzystwa Badań Poligraficznych.
Logo Polskiego Towarzystwa Badań Poligraficznych, badanie wariografem, badania poligraficzne.

Polskie Towarzystwo Badań Poligraficznych jest od 2016 roku stowarzyszone z American Polygraph Association (APA) największą organizacją z zakresu badań poligraficznych na świecie. Członkowie PTBP zobowiązani są do przestrzegania standardów APA oraz zasad etyki zawodowej.

Gdy mówisz prawdę, nie potrzebujesz sobie niczego przypominać.

Mark Twain

BADANIE WARIOGRAFEM

Badanie jest dobrowolne, warunkiem przeprowadzenia badania jest wyrażenie na nie zgody. Jest ono rejestrowane audiowizualnie, w badaniach prywatnych opcjonalnie. Wynik badania jest przekazywany osobie zlecającej w formie pisemnej (bądź, w zależności od ustaleń, w formie elektronicznej). Z uwagi na przeprowadzenie dokładnej analizy i obliczeń, wyniki nie są udostępniane bezpośrednio po badaniu. 

Badanie przeprowadza się w neutralnym dla badanego miejscu, wolnym od wszelkich dystraktorów (czynników rozpraszających), nie może to być miejsce zamieszkania osoby badanej. Samo badanie, w zależności od problemu i zakresu, trwać może do kilku godzin. Przeprowadzane jest na najnowocześniejszym cyfrowym poligrafie LX 5000 amerykańskiej firmy Lafayette.

Badania poligraficzne (wariograficzne) polegają na detekcji nieszczerości (kłamstwa). Poligraf (ang. Lie detector) rejestruje dane diagnostyczne z kliku komponentów (czujników):

  • PNEUMO – zmiany cyklu oddechowego, 
  • EDA – aktywność elektrodermalna, 
  • CARDIO – względne ciśnienie krwi oraz tętno,
  • PLE – objętość krwi w koniuszku palca u dłoni
  • Dodatkowo stosowany jest czujnik ruchu

Następnie obliczane są dane statystyczne dla różnych populacji, czy reakcje osoby badanej przy pytaniach relewantnych są takie jak zwykle występujące u osób odpowiadających szczerze lub nieszczerze. Bądź czy reakcje są typowe dla osób rozpoznających szczegóły związane z danym zdarzeniem czy też dla osób nie rozpoznających takich szczegółów.

Skuteczne badania wariografem – Poznań

Chcesz mieć pewność, że zatrudniany przez ciebie pracownik jest godny zaufania? Czy twój partner jest wobec ciebie lojalny? Skorzystaj z badania poligraficznego, które badając reakcje ciała jest w stanie określić prawdomówność badanego. Wykrywacz kłamstw, bo tak potocznie nazywany jest wariograf, to skuteczne narzędzie, które pomoże ci w budowaniu zaufanego zespołu, jak i doskonale sprawdzi się w przypadku sporów rozwodowych.

Badania wariografem w Poznaniu możesz zlecić nam – jesteśmy doświadczonym zespołem, który specjalizuje się w badaniach poligraficznych. Nasi pracownicy posiadają odpowiednie certyfikaty, a dodatkowo mogą poszczycić się wieloletnią służbą mundurową, dzięki której mają doświadczenie w dokładnym odczycie wariografów.

Badania poligraficzne Poznań – kiedy warto z nich skorzystać?

Badania wariografem są całkowicie dobrowolne, a zatem nie możemy nikogo zmusić by je wykonał. Jednak większość osób chcąc udowodnić swoją lojalność i uczciwość decyduje się na wykonanie takiego badania. Badanie wariografem wykonywane jest przede wszystkim w przypadku służb publicznych i mundurowych, ale również i korporacje coraz częściej decydują się na tego typu rozwiązanie.

Badania poligraficzne wykorzystywane przez firmy prywatne pozwalają na sprawdzenie uczciwości pracowników, szczególnie jeśli w danej placówce dochodzi do kradzieży czy wycieku danych. Dzięki badaniu można sprawdzić, czy dany pracownik faktycznie jest lojalny wobec firmy, czy może pracuje również dla konkurencji.

Potocznie określany wykrywaczem kłamstw, wariograf stosuje się również w przypadku sporów sądowych, szczególnie spraw rozwodowych. To sposób, aby udowodnić swoją lojalność wobec partnera, szczególnie w przypadku oskarżenia o zdradę. Specjalnie skonstruowane pytania uniemożliwiają oszukanie badania poligraficznego, a tym samym stanowią ważny dowód w postępowaniu.

Badania wariografem Poznań – cena

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie przygotowując odpowiedni zestaw pytań kontrolnych, krytycznych i obojętnych. Inaczej podchodzimy do badań w korporacjach, a inaczej w przypadku spraw sądowych, gdzie istotne jest udowodnienie niewinności bądź wręcz przeciwnie – winy oskarżonego. Badania poligraficzne w Poznaniu przeprowadzane są w neutralnym pomieszczeniu przez osoby wykwalifikowane, dzięki czemu nasi klienci mają pewność, że badanie zostało wykonane w sposób profesjonalny, a jego wyniki są satysfakcjonujące i prawdziwe.

Biorąc pod uwagę różne czynniki, a także czas samego badania, cena ustalana jest zawsze indywidualnie. W celu poznania naszej pełnej oferty serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Czy wariograf jest wykrywaczem kłamstw?

Mimo, że potocznie wariograf określa się mianem wykrywacza kłamstw, w tym badaniu nie jesteśmy w stanie wykryć kłamstw w dosłownym tego słowa znaczeniu. Badanie poligraficzne polega na badaniu reakcji organizmu na zadawane pytania, dlatego też każdorazowo osoba przygotowująca badania musi bardzo dokładnie zapoznać się ze sprawą i ułożyć odpowiedni zestaw pytań. Wariograf pozwala na wykrycie zmian w naszym organizmie – ciśnienie, oddech, potliwość w zależności od odpowiedzi, jakiej badany udziela. Dopiero analiza każdej z odpowiedzi jest w stanie dać rzetelny wynik.

Jeśli szukasz firmy, która specjalizuje się w badaniu poligraficznym w Poznaniu i okolicy, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Posiadamy najnowocześniejszy wariograf i sztab profesjonalistów, którzy przeprowadzą każdą analizę.

GODZINY OTWARCIA

PN-PT
od 08:00 do 20:00
SB-ND
od 09:00 do 18:00

LOKALIZACJA

cała Polska

REZERWACJE

Tel. 517-331-998
(codziennie do 22.00)
studio.wariograf@op.pl

Wykonuję badania na terenie całego kraju. Mogę przeprowadzić badanie wariografem w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Suwałkach, Gdyni, Sopocie, Bydgoszczy, Toruniu, Zakopanem, Jeleniej Górze, Bielsku Białej, Katowicach, Gdańsku, Białymstoku, Rzeszowie, Wrocławiu, Lublinie, Zielonej Górze i innych miastach wojewódzkich. Gwarantuję jakość zgodną z obowiązującymi standardami. Jeśli chcesz wiedzieć czy wariograf wykryje zdradę, czy da się oszukać wariograf albo czy wariograf działa, zadzwoń lub napisz, a rozwieję Twoje wszelkie wątpliwości. Wybierz sprawdzonego eksperta i nie daj szansy przypadkowi. Prawda jest na wyciągnięcie ręki.

Copyright Robert Kostrzewa 2023